2. kolo Slovnaft extraligy

09.09.2008 Celý región

HK Orange 20 - HK Aquacity ŠKP Poprad 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 9. Jarolín (Kolusz), 45. A. Kroták (D. Vrbata, Fabian), 52. Malinský (Šechný, D. Vrbata)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Kasík (Poprad) 5+DKZ
presilovky: 0:1
oslabenia: 0:0
rozhodovali: Valachovič - Bundil, Müllner
601 divákov

Zostavy:
HK Orange 20: Andreanin - J. Brejčák, M. Kozák, Deyl, Štajnoch, Vizváry, Pekar - Mertel, O. Rusnák, Uhnák - Slávik, P. Kopecký, Vyletelka - Hadbavný, Grošaft, Hrívik - Košecký, Lisoň
Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Malinský, Fabian, Dora, M. Procházka, Korenko, Bakoš - Kolusz, Jarolín, Marcel Haščák - D. Vrbata, Šechný, A. Kroták - Martin Slovák, Holečko, Martin Segľa - Buc, Piatak, A. Lapšanský

Popradčania sa na púchovskom ľade ujali vedenia v 9. minúte zásluhou Jarolína, potom však dlho nevedeli prekonať defenzívu slovenskej dvadsiatky. Favorit poistil náskok až v záverečnej pätnásťminútovke, keď sa presadili Kroták s Malinským.

SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 23. Slaninák (Bednár), 46. Drotár (Pavol Segľa) - 15. Appel (Török, M. Beran), 48. M. Macho (L. Říha, L. Havel), 55. M. Macho (L. Říha, L. Havel)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Palovčík 10 min za narazenie zo zadu - Török 10 min za nešp. správanie
presilovky: 0:0
rozhodovali: J. Konc - Stano, Mášik
1150 divákov

Zostavy:
Kežmarok: Budai - Hrubý, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, R. Gavalier, Gurčík, Havíra, Žemba - Škovira, Svitana, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Drotár - Mašlonka, Fedor, Marcinko - Bednár, Slaninák, R. Schneider
Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, P. Smrek, I. Ďatelinka, Drgoň, Majeský - Török, M. Beran, Appel - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Ľ. Hurtaj, I. Dornič - Škumát, T. Mahdalík, Hovorka

V úvodnom domácom zápase narazil Kežmarok na veľmi skúseného súpera z Martina. Ten mal už v úvodnej presilovke prvú šancu, ale Török v dobrej príležitosti neprekonal domáceho Budaja. Domácim sa naskytla šanca skórovať v presilovke 5:3. Zbytočnými faulami však o ňu prišli. Hostia boli v Kežmarku hokejovejší a prvú ozajstnú tutovku zaholi Vantroba, keď v 11. minúte netrafil prázdnu bránku domácich. Martin sa napokon v prvej tretine dočkal gólu, keď po ďalšom vyšachovaní obrany Appel skóroval. Do druhej tretiny nastúpil už trochu smelší Kežmarok, za čo sa dočkal aj odmeny v podobe vyrovnávajúceho gólu z hokejky Slanináka už po troch minútach. Na začiatku druhej časti boli domáci vaic ako vyrovnaným súperom. Ich najväčšiu šancu na skórovanie mal Bartečko, no z brejku nedal. Najväčšiu šancu tretiny mal hosťujúci Říha, ktorý v oslabení ušiel obrane domácim, no brankára Budaja neprekonal. Poslednú veľkú možnosť v tretine na skórovanie splálil hosťujúci Dzerinš, ktorého v 34. minúte opäť vychytal domáci gólman. Do konca tretiny sa už súperi ustrážili. Do tretej tretiny začal lepšie Kežmarok. V úvodných 6 minútach uzavrel hostí a po nepremenej šanci Škoviru v 4. minúte sa presadil o 2 minúty Kroták. Martin odpovedal už o ďalšie 2 minúty gólom Macha. Domáci však mali v tejto časti z hry viac a o minútu sa Segľa radoval z gólu, na rozhodca po konzultácii s videorozhodcom ho neuznal, lebo puk neprešiel za bránkovú čiaru. Do konca tretiny sa hra prelievala z jednej strany na druhú, čo využili skúsenejší hostia, ktorí v 55. minúte po prečíslení išli do vedenia zásluhou Macha. V záverečnej minúte domáci stiahli brankára, pol minúty pred koncom mal tutovku Bartečko, no Lakosil ho vychytal a tak sa z víťazstva tešili hostia.

Vladimír Klinga, tréner Kežmarku: "Diváci videli veľmi dobrý a dramatický zápas. Prílišné chcenie nám zväzovalo ruky a nohy. Z toho sme v prvej tretine veľa vylúčených. Bojovnosťou sme však v druhej tretine vyrovnali. V tretej tretine z nás opadla nervozita, nezvládli sme ju však takticky a zbytočne sme prišli o lepší výsledok. "
Ladislav Spišiak, tréner Martina: "Divák videl veľmi dobrý hokej. Dve tretiny to bola hra našich útočníkov s brankárom Budajom, ktorý vychytal veľmi dobrý zápas. Hovorí sa však nedáš-dostaneš a za nášho tlaku sme inkasovali prvý gól. Zápas to bol však dramatický za dve tretiny sme si ho však zaslúžili vyhrať. "

HK Ardo Nitra - HC '05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 24. M. Slovák (Matúš Chrenko), 39. H. Ručkay (Poljaček), 51. Hranáč (T. Chrenko) - 45. Igor Majeský (Dian), 52. Rimmel (Jánoš)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Gálik - Igor Majeský (obaja na 10 min za nešp. správanie)
presilovky: 2:0
rozhodovali: Krpelec - M. Valach, Gašparík
2646 divákov

Zostavy:
Nitra: Račko - Hranáč, König, Poláček, Kudrna, Halász, T. Sedlák, Zajac - Mach, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, Ľ. Kolník - Čaládi, Poliaček, H. Ručkay - Matúš Chrenko, Čunderlík, M. Slovák
Banská Bystrica: Petrík - V. Vlk, Biro, P. Frühauf, M. Richter, Brumerčík, Rimmel - Pardavý, Bulík, Jánoš - Dian, Sabol, Igor Majeský - Tománek, Baček, Škvaridlo - Ižvolt, Gašpar, Valach

HKm Zvolen - MsHK Garmin Žilina 5:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. F. Turek (Pavliš, Malinský), 8. M. Chovan (Klouda, Dlouhý), 25. M. Chovan (Klouda, Hvila), 55. Hvila (M. Chovan, Klouda), rozhodujúci sam. nájazd M. Chovan - 30. Javín (Kokavec), 48. Tvrdek (Važan, Koložváry), 51. Kusovský (Koložváry), 59. R. Stantien (Kokavec)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Klouda (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa
presilovky: 1:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Grečko - Orolin, Kalina
1510 divákov

Zostavy:
Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Kolafa, Malinský - J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, Vozdecký - Tatar, Dubec, Lelkeš
Žilina: Přikryl (26. Ševela) - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, Škoda - Sivák, R. Stantien, Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hajnik, Pokrivčák, V. Baláž, od 28. min nastúpil Barndis

HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 17. Pálffy (J. Mikúš, Jendek), 31. Pašek (M. Ivičič, R. Školiak), 39. Pálffy (J. Mikúš, R. Hartmann) - 11. M. Varga (Róbert Huna), 28. Vaškovič (Tomášek, Rehák), 52. Tomášek (Rehák), rozhodujúci sam. nájazd J. Cibuľa
Vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Halaj (L. Mikuláš) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:0
rozhodovali: Rudý - M. Orolin, Horínek
3150 divákov

Zostavy:
Skalica: Rybár - Gründling, Jendek, M. Ivičič, Beňa, Škadra, Šille, Škápik, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Pašek - T. Višňovský, F. Novák, R. Hartmann - Krutálek, Horský, Hollý
L. Mikuláš: Falter - Heš, M. Varga, Rehák, Lištiak, P. Kumstát, Grman, M. Bača, Petran - Kovář, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek

Dukla Trenčín - HC Košice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Góly: 3. Kútny (Marek Haščák, P. Mikuš), 18. Paroulek (S. Saliji, Trochta), 33. Trochta (Paroulek, Fatyka) - 17. Michel Miklík (Tabaček, Bartoš)